Search
Generic filters

Lekáreň APOTHEKA: ,,Sme radi, že môžeme pomáhať ľuďom na tak dynamickom mieste, akým je Stanica Košice“

Autor: Alžbeta Gajdošová Keruľová

Staničná Lekáreň APOTHEKA, ktorá bola otvorená na Stanici Košice v septembri v roku 2015, si po čase našla množstvo svojich stálych zákazníkov a dnes sa teší veľkej obľube u cestujúcich, turistov i domácich, ktorí ju radi navštevujú aj počas sviatkov. Jej tím tvoria lekárnici rôznych vekových skupín, čím sa vzájomne dopĺňajú a ako tvrdia, ich práca je ich poslaním. O tom, aká je táto lekáreň, tím lekárnikov, i to, ako sa im pracuje na rušnom a dynamickom mieste v centre cestovného ruchu metropoly východu – na Stanici Košice sme sa porozprávali s vedúcou tejto príjemnej lekárne Mgr. Monikou Lukáčovou.

,,Rob to, čo vieš a rob to najlepšie ako vieš“.

Na Slovensku vznikne ročne viac než 100 lekární a celkovo ich je v našej krajine už viac než 2000. Nájdete ich v takmer každej dedine i vo veľkých mestách, v obchodných domoch, pri nemocniciach i pri železničných staniciach. Pani Lukáčová, ako vnímate Vy ako tím lekárnikov lekárne APOTHEKA sídlenie Vašej prevádzky v priestoroch hlavnej vlakovej stanice v Košiciach? Je to netradičné miesto pre prevádzky tohto typu?

Umiestnenie lekárne v priestoroch hlavnej vlakovej stanice v Košiciach je naozaj výhodné, a to nielen z pohľadu pacienta – zákazníka, ktorý tu vybaví naozaj všetko. Veľkou výhodou sú aj otváracie hodiny našej lekárne od 7:00 – 20:00 hod., počas víkendov a sviatkov od 7: – 19:00. Myslím si, že vo viacerých slovenských mestách sú lekárne podobne umiestňované, buď priamo v budove stanice alebo v jej blízkosti. Ale naša košická stanica je určite tá najkrajšia 🙂

Stanica Košice slúži železničnej doprave od 14. augusta 1860, kedy bola sprevádzkovaná trať z Miškolca. Odvtedy pribudlo z Košíc mnoho ďalších tratí a cestovanie z a do Košíc sa tak stalo pre cestujúcich komfortnejším. Dnes cez Stanicu Košice prechádzajú denne tisíce cestujúcich z Košíc i z iných miest Slovenska a samozrejme aj zo zahraničia. Zájdu do vašej lekárne častokrát aj zahraničný turisti?

Áno, samozrejme okrem Košičanov máme pacientov z rôznych kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia. Či už sú to zahraniční študenti študujúci v Košiciach alebo turisti. Tí k nám prichádzajú vo väčšej miere hlavne cez víkend.

Mesto Košice sa môže pýšiť množstvom dobrých a kvalitných lekární, ktoré sa od seba odlišujú, či už vďaka ich umiestneniu v rôznych lokalitách Košíc alebo sortimentu. Čím je špecifická práve Vaša lekáreň APOTHEKA na Stanici Košice?

Okrem odborného poradenstva a milého kolektívu ponúkame široký sortiment výživových doplnkov, doplnkov stravy, zdravé oleje, sirupy, prírodné šťavy, medy, sypané čaje a takisto široký výber kozmetických prípravkov na starostlivosť o pleť, vlasy alebo telovú starostlivosť. Zároveň poskytujeme meranie biochemických parametrov – glukóza a celkový cholesterol. Pripravujeme magistraliter pípravky – ako sú maste, krémy, roztoky podľa rozpisu na lekárskom recepte. Taktiež sme lekáreň, ktorá je zapojená do projektu interakcie liekov – ide o konzultácie s pacientom na overenie bezpečnosti vzájomnej kombinácie liekov. Sme partnerskou lekárňou – Phoenix partner, kde každý mesiac prinášame výhodné zľavy, v blízkej budúcnosti pripravujeme nový vylepšený vernostný program a ako moderná lekáreň spravujeme aj našu FB stránku, na ktorej sa vedia zákazníci dostať k potrebným informáciám.

Celkovo je na Slovensku a rovnako aj v Košiciach výrazný trend narastania počtu lekární. Cítite tento nárast konkurencie aj Vy na Stanici Košice? Musí si lekáreň vytvoriť pevné zázemie a mať stálych zákazníkov aby sa dokázala v takej veľkej konkurencii udržať?

Áno, javí sa, že lekáreň je na každom rohu. Ale o konkurencii v pravom slova zmysle by som nevravela. V prvom rade  je lekáreň zdravotnícke zariadenie, kde je poskytovaná lekárenská starostlivosť podľa požiadaviek správnej lekárenskej praxe. Pomáhať ľuďom je naším poslaním. Pokiaľ každý zamestnanec vykonáva svoje povolanie odborne a zároveň srdcom, lekáreň si svojich stálych zákazníkov nájde. Aj keď mnohokrát je naším zákazníkom náhodný okoloidúci cestujúci, máme aj svojich stálych, verných zákazníkov, ktorí k nám prichádzajú napr. až z Čiernej nad Tisou. Tešíme sa, že sa pomaly stávame lekárňou, kam sa človek vracia po radu ak má nejaký problém sám alebo jeho manželka, rodič, či deti a tým sa stávame akousi rodinnou lekárňou.

 

 

 

pata

Stanica Košice

Stanica Košice je jedinečný projekt malého nákupného centra, ktoré sa nachádza priamo na Železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2021