6. SMAŽENÝ KURACÍ STEAK SO SLANINOVÝMI LAHODNÝMI ZEMIAKMI A FRITOVANOU ZELENINKOU – VIDEO RECEPT

Ingrediencie

– 600g kuracie prsia

– 100g hladká múka

– soľ

– korenie

– olej

Na prílohu potrebujeme:

– 800g zemiaky

– 100g hrášok

– 100g slanina (prerastaná)

– 80g mix cibuľa

– 2dcl vývar

– 50g maslo

– 1 menšia mrkva

– 1 menší petržlen

– olej na fritovanú zeleninky

Postup

Kuracie mäso umyjeme a osušíme na papierovom obrúsku. Narežeme ho na približne rovnakú hrúbku aby sa rovnomerne prepekal. Mäso osolíme, okoreníme a opekáme na mierne rozohriatom tuku z oboch strán po dobu 15 minút. Regulujeme počas doby teplotu podľa potreby, aby sa múka na mäse nespálila. Mäsko sa nám opeká a do druhej panvičky pridávame olej cca 1 až 2 polievkové lyžice oleja a na hrubšie rezance nakrájanú slaninu. Opražíme ju do chrumkava a pridáme uvarené zemiaky narezane na mesiačiky.

Keď nám zemiaky zozlatnú pridáme do panvice cibuľku (červená, jarná, žltá, biela, pór) čo máme doma. Necháme ju pekne podusiť a tak pridáme hrášok. Celú zmes pražíme ešte cca 1 minútu a na záver prilejeme vývar. Necháme vrieť cca ďalšiu 1 minútu, odstavíme a primiešame za stáleho miešania maslo. Omáčka naberie jemnosť a krásne sa naviaže na zemiaky. V menšom hrnci alebo v panvici rozohrejeme olej a vyfritujeme zeleninu, ktorú si našupeme na jemne plátky so škrabkou na zemiaky. Osušíme ju na papierovom obrúsku, jemne osolíme a servírujeme na hotové jedlo ako chrumkavú ozdobu.

Štatút – Veľká letná súťaž

ŠTATÚT SPOTREBITEĽSKEJ SÚŤAŽE – „VEĽKÁ LETNÁ SÚŤAŽ“   I.            Úvodné ustanovenia 1.      Spoločnosť RAIL Group a.s., Mlynské Nivy 36, 821 09 Bratislava, IČO: 36587826, zapísaná v Obchodnom registri 1. januára 2005, Obchodný

Zobraziť článok »
pata

Stanica Košice

Informácie o vlakoch

Stanica Košice je jedinečný projekt nákupnej pasáže, ktorá sa nachádza priamo na železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2022