fbpx

Stanica Košice má vďaka Ďodimu Grintovi 3D vlak ako z iného sveta

Skrášľuje Košice a teraz zavítal tento mladý košický talent v 3D graffity maľbe – Ďodi GRINT aj k nám na Stanicu Košice, kde vytvoril  neuveriteľne realistické dielo.

Ahoj Grint, ako šikovný graffity umelec, čím sa momentálne živíš? Je 3D maľba na Slovensku na vzostupe?

Ako si spomínaš na tvoje začiatky a prvé stretnutia s graffity maľbou?

Ako dlho sa venuješ takýmto ,, legálnym maľbám“?

Tvoje práce sú naozaj výnimočné, až realistické. Máš neuveriteľný talen, čo je vidno na rvý pohľad avšak nedá mi neopýtať sa ťa, či si v rámci maľby samouk alebo si maľbu vyštudoval?

Počas štúdia si sa našiel práve v 3D graffitoch. Je to asi omnoho náročnejšie či už technikou alebo uhlom pohľadu kresliť 3D ako 2D. Ako dlho sa pripravuješ napríklad na 1 maľbu, ktorú ti zadajú? Čo všetko to obnáša a ako sa vlastne tvorí taký návrh na 3D graffity maľbu?

Pri tvojej práci je vidno, že ťa napĺňa a zároveň napriek tomu, že sa jej venuješ už viac rokov ťa ešte stále fascinuje. Každé tvoje dielo je úplne odlišné a má v sebe vlastnú myšlienku. Kde prichádzaš na nápady pre tvoje 3D grafitty?Dostávaš ideu priamo od zadávateľa?

nature mural 3d

Momentálne pracuješ na graffite pre Stanicu Košice. Ako dlho trvalo vytvorenie tohto diela na našej vlakovej stanici od skice až po posledné streky sprejom? 

Vo svojej kariére si maľoval už mnoho 3D graffitov, spomínaš si na nejakú, ktorá ti obzvlášť prirástla k srdcu?

Mnoho umelcov skúša svoje umenie a kariérny rast aj v zahraničí. Zaviedli aj teba graffity za hranice Slovenska?

Hovoril si o neustálom zdokonaľovaní. Čo všetko takéto umelecké 3D graffity zdokonaľovanie bude v tvojej budúcnosti obnášať? 

BOWLING GRAFFITI

Čo je pri 3D maľbe najťažšie? Môže takto maľovať každý, kto chce alebo si to vyžaduje špeciálnu prípravu, techniku, kurzy?

 

 

 

pata

Stanica Košice

Informácie o vlakoch

Stanica Košice je jedinečný projekt nákupnej pasáže, ktorá sa nachádza priamo na železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2023