fbpx

Ochutnávka pivných špeciálov

Staničný Pivovar na košickej železničnej stanici vás už tradične pozýva na platenú Ochutnávku a prezentáciu pivných špeciálov 29. marca. Kočovný pivovar IKKONA vznikol v máji 2014 v Levoči so zameraním na výrobu tradičných spodne kvasených svetlých aj tmavých ležiakov plzenského typu v remeselnej kvalite, ako aj na výrobu vrchne kvasených pivných špeciálov a privátne brendovaných pivných špeciálov. Niektoré z nich realizuje pivovar v limitovaných sériách v spolupráci s progresívnymi remeselnými, alebo kočovnými pivovarmi na Slovensku, Česku a v Belgicku. Produkty pivovaru IKKONA sa úspešne predávajú vo vybraných reštauráciách, baroch a pivotékach okrem Slovenska aj vo viacerých krajinách Európskej Únie. Majiteľom a konateľom spoločnosti Pivovar IKKONA s.r.o. je netradične dáma – Katarína Kovácsová.

Ing. Ladislav Kovács

Výskum a vývoj nových produktov a projektov realizuje projektový manažér pivovaru IKKONA Ing. Ladislav Kovács, ktorý vás touto ochutnávkou prevedie a predstaví vám všetky pivká. Ing. Kovács sa venuje výskumu a výrobe pivných špeciálov už vyše 20 rokov a patrí medzi osobnosti, ktoré stáli pri zrode „pivnej revolúcie“ v Strednej Európe a zároveň je jedným z najskúsenejších tvorcov receptov pre zaujímavé a netradičné remeselné pivá na Slovensku. Pre Staničný Pivovar pripravil receptúry na ležiaky 10°, Prednostu 12° a taktiež na Depo 12°. Hlavným sládkom pivovaru IKKONA je Václav Koláč.

 

 

———— PREMIÉRA NOVÉHO PIVA PIVOVARU IKKONA ————-

Gallica GLORIA  

Pšeničné višňové pivo belgického typu, veľmi príjemné a osviežujúca kombinácia príjemne kyslého a korenistého belgického pšeničného piva typu Wittbier s ohromujúcou dávkou zrelých višní. Je to unikátna kombinácia vôní aj chutí vhodná nielen pre letné osvieženie.

 

 

 

Na degustácií sa budú podávať aj tieto pivká:

VIENNA LAGER

V úvode nastupuje príjemná sladovo-chlebová chuť, ktorú sprevádza chuť karamelových cukríkov, lieskových orieškov a mliečnej čokolády. V závere sa dominantná karamelová chuť harmonizuje s postupne sa otvárajúcou lahodnou horkosťou svetoznámeho českého aromatického chmeľu typu SAAZ – Žateckého poloraného červeňáku.

 

 


BLANCHE des BELGES 

IKKONA Blanche des Belges varená v Belgicku v koprodukcii s pivovarom: BRASSERIE DE SILLY. Veľmi svieže, svetlé, vrchne kvasené, korenisté, bylinkové, pšeničné pivo belgického typu s príjemnou kyslou chuťou v úvode. Postupne sa otvoria chute aj použitých byliniek a korenín. Z korenín a byliniek dominujú hlavne koriander, harmanček, červené korenie, muškátový orech a pomarančová kôra. Je to exkluzívny pivný špeciál varený v limitovanej sérii. Pivo je kvasené špeciálnymi belgickými kvasinkami typickými pre toto unikátne pivo typu Blanche.

 


Gallica OPUS

Sladová chuť obilia a prezretého ovocia spolu s chuťou jemne karamelizovaného kandizovaného cukru dominujú tomuto excelentnému silnému belgickému pivu. Potenciál archivácie vo fľaši pri tomto silnom pive typu Tripel je viac ako 20 rokov.

 

 

 


ROUGE des BELGES 

Silné višňové pivo belgického typu Rouge, jedinečné a chuťovo veľmi zaujímavé belgické višňové pivo rubínovej farby. Pri výrobe sa používajú špeciálne zrelé višne, ktoré sú pridávané do sekundárneho kvasenia tmavého piva. Dominantná sladká a zároveň kyslá chuť višní je v krásnej harmónii. Pivo má plné telo, vysoký objem alkoholu, napriek tomu je svieže a po úvodnom ochutnaní si okamžite žiadate ďalší dúšok. 

 

 

 

Autor: Alžbeta Gajdošová Keruľová

pata

Stanica Košice

Informácie o vlakoch

Stanica Košice je jedinečný projekt nákupnej pasáže, ktorá sa nachádza priamo na železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2023