Search
Generic filters

Jediné obchodné centrum v Košiciach, kde nakúpite aj cez sviatky

Darčeky, potraviny či dobré jedlo. Prevádzky na košickej stanici môžete navštíviť aj v rámci voľných dní

Naša košická stanica už dávno nie je len nástupišťom vlakov. Ponúka veľké množstvo prevádzok, na ktoré sme si radi zvykli. Našťastie, môžeme si ich užívať aj počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

Na fakt, že sú obchody počas sviatkov zatvorené, sme si už zvykli, aj keď s nevôľou. Určite sami poznáte to nákupné šialenstvo, ktoré sa najmä v potravinách spustí deň pred každým štátnym sviatkom. Košíky i vozíky sú plné jedla či pitia akoby šlo o blížiacu sa katastrofu.

Málokto však vie, že v Košiciach nemusí ísť o takýto zdanlivý prípad núdze. Obchodné centrum, ktoré tvorí naša vynovená stanica, je otvorené aj počas sviatkov. Je tak ideálnym miestom na nakupovanie nielen pre cestujúcich. Otvorene počas sviatkov nám umožňuje výnimka, ktorá sa vzťahuje na letiská, stanice a čerpacie stanice. Keďže zákazníci uvítali možnosť môcť si u nás nakupiť aj počas sviatkov už prvý krát v minulom roku, kedy vstúpilo do platnosti nariadenie, rozhodli sme sa im poskytnúť možnosť nakúpiť si počas všetkých štátnzch sviatkov v celom roku.

Bez hladu a smädu

To, čo počas voľných dní asi najviac využívame, sú Mini potraviny. A tak aj počas Vianoc, na Nový rok či Sedembolestnú Pannu Máriu, hocikedy si môžeme ráno dopriať čerstvé pečivo. Nielen to. Každá gazdinka si v takéto dni rada oddýchne, a to aj od varenia. Popri nákupoch na Stanici Košice sa môžete dobre najesť v niektorej z gastroprevádzok. Domáce denné menu v reštaurácii Panoráma na druhom poschodí či chutná pizza v Bistre na prízemí. Každý z podnikov spríjemní deň vegetariánom i „mäsožrútom“.

Medzi návštevníkmi Stanice Košice sa stal obľúbeným aj Food PARK. Ak ste ešte neskúsili lahodné koláče, tunajšiu osviežujúcu zmrzlinu či burgre, je načase to zmeniť. Pochvaľuje si ich nielen mnoho čakajúcich na svoj spoj. Možno je za tým aj kvalitné mäsko, ktoré si môžete aj sami nakúpiť v mäsiarni Goodies.

„U nás dostanete produkty prevažne od našich slovenských dodávateľov, najmä z okolia Košíc a východu. Klobásy, tlačenky, šunky či oškvarky. Stačí prísť, ochutnať a presvedčiť sa,“ vyjadril sa prevádzkový riaditeľ Ivan Hinca. A tak zaručene ani počas sviatkov neostaneme hladní či smädní.

 S darčekmi, ktoré potešia

Výhodou vždy otvorenej stanice sú aj obchody s oblečením, hračkami, módnymi a bytovými doplnkami či drogériou. Veci, ktoré síce nutne počas voľných dní nemusíme potrebovať. No ako to už býva zvykom, pčoas sviatkov mnohí cestujú. Za rodinou, za priateľmi a starými známymi. Práve týchto ľudí môže potešiť akákoľvek maličkosť, nad ktorou si nemusíte lámať hlavu ešte pred cestovaním.

Stačí prísť o niečo skôr pred odchodom vášho vlaku a verte, že napríklad v Pepco, Flying Tiger Copenhagen či Icones fashion určite zoženiete všetko pre mužov, ženy aj deti. Pokiaľ ide o nežnejšie pohlavie, nezabudnite zbehnúť do kvetinárstva Victor. Nielen stará mama, ktorá vás už očakáva, by sa peknému kvietku určite potešila.

 Niečo pre váš komfort

Samozrejme, pred každou dlhoočakávanou návštevou urobíte dobre, ak sa postaráte aj o seba. Aj počas voľných dní treba predsa nejako vyzerať. Výbornou príležitosťou, z ktorej sa teší mnoho dám, no tiež pánov, je kaderníctvo GOLD. Môžete v ňom príjemne stráviť svoje čakanie na spoj. Nový look si tu môžete dopriať aj počas dní, kedy sú iné salóny krásy ťažšie dostupné.

K vášmu komfortu dopomôžu aj ďalšie prevádzky. Medzi často využívané patrí Lekáreň Apotheka, DM drogerie, banka, zmenáreň, Copy Express, PNSKA a ďalšie.

 Pre kávičkárov i pivárov

Čakanie vám spríjemní aj posedenie pri lahodnej káve. Vo Food PARK-u ju nájdete v talianskej kvalite značky Tostini. Obľúbenou sa stala u ľudí rôznej vekovej kategórie, od študentov po seniorov. Stanica Košice poteší aj milovníkov iného obľúbeného nápoja – piva. Pilne sa tam totiž pracuje na celkom novej prevádzke.

Staničný pivovar sa otvorí už čoskoro, ešte v jesenných mesiacoch. „Bude mať kapacitu 120 miest na sedenie vo vnútri a veľkú terasu s výhľadom na Mestský park, ktorá bude zahŕňať ďalších 150 miest. Okrem nášho vlastného remeselného pivka budeme podávať aj kvalitné, chutné jedlo,“ prezradil Michal Pompura, prevádzkar reštaurácie Panoráma. A tak žiaden stres, na stanici zoženiete všetko.

pata

Stanica Košice

Stanica Košice je jedinečný projekt malého nákupného centra, ktoré sa nachádza priamo na Železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2021