Zberateľské MEMOEURO suveníry nájdete aj v našej PNSKe

MEMOEURO suveníry sa konečne dočkali aj slovenských motívov. Nulové bankovky nemeckej spoločnosti Euroscope sa od roku 2018 tešia obrovskej popularite najmä v Nemecku, Rakúsku, Francúzsku či Taliansku. Celkovo už vyrobili viac ako 130 rôznych edícií. Na krásnych zberateľských kúskoch sa už v minulosti objavili tie najvýznamnejšie európske kultúrne a historické pamiatky, ale aj osobnosti. Bankovky sú vyhľadávaným artiklom zberateľov a turistov na celom svete, pričom každá z nich je očíslovaná, a tým pádom aj originálna.

Všetky suveníry sú vyrobené zo 100 % bavlneného papiera, ktorý sa používa pri výrobe najkvalitnejších papierových platidiel na celom svete. Bankovky obsahujú viacero ochranných prvkov, akými sú UV vlákna, aktívny atrament, ochranný prúžok, mikrotexty, razbu a podobne. Vytlačené sú v limitovanom náklade 5 tisíc kusov, pričom každý kus má iné výrobné číslo.

Grafika MEMOEURO suvenírov je pripravovaná vždy na základe rozhovorov a s podporou lokálnej komunity a to tak, aby suveníry odrážali čo najvýstižnejšie historický, kultúrny či turistický význam alebo neopakovateľnosť konkrétneho miesta. Jedným z podkladov pre slovenské MEMOEURO suveníry sa stalo aj umelecké dielo významného slovenského grafika Rudolfa Cigánika, ktorého mnohí poznajú ako autora súťažne oceňovaných poštových známok. Momentálne je k dispozícii niekoľko edícií so slovenskými motívmi, ktoré zberatelia nájdu na stránke www.fanshop.sk poskytujúcej predaj suvenírov aj zberateľský servis.

V predaji v PNS na stanici v Košiciach budú zatiaľ v predaji MEMOEURO suveníry s bežnými číslami – Bosáková Banka a Divadlo Košice. Záujemcovia vedia navyše získať pohľadnicu Divadla v Košiciach či zberateľský vreckový kalendár v limitovanej číslovanej edícii.

Do súťaže boli venované dve edície MEMOEURO suvenírov Bosákova banka a Divadlo Košice s číslom 1402.

Štatút – Veľká letná súťaž

ŠTATÚT SPOTREBITEĽSKEJ SÚŤAŽE – „VEĽKÁ LETNÁ SÚŤAŽ“   I.            Úvodné ustanovenia 1.      Spoločnosť RAIL Group a.s., Mlynské Nivy 36, 821 09 Bratislava, IČO: 36587826, zapísaná v Obchodnom registri 1. januára 2005, Obchodný

Zobraziť článok »
pata

Stanica Košice

Informácie o vlakoch

Stanica Košice je jedinečný projekt nákupnej pasáže, ktorá sa nachádza priamo na železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2022