fbpx

Zálohovanie - Stanica Košice

Základné informácie

Za každý vrátený zálohovaný obal s čitateľným EAN kódom dostaneme zálohu 0,15€ späť v hotovosti alebo ako ZĽAVU pri nákupe v Minipotravinách.

Zálohujú sa takmer všetky jednorazové obaly na nápoje z plastu (fľaše) a kovu (plechovky) s objemom od 0,1 do 3 litrov. Ide o sýtené a nesýtené sladené nápoje, minerálne, pramenité a dojčenské vody, ochutené vody, ovocné šťavy, nápoje a nektáre, ľadové čaje, športové a energetické nápoje, ale aj pivo, cider a radlery.Výnimku zo zálohovania majú obaly od mlieka, sirupov a tvrdého alkoholu. 

Postup

 • Krok 1.
  Po spotrebovaní nápojov, ktoré sme si kúpili v PET fľašiach a plechovkách, obaly nezahadzujeme ani nedávame do kontajnera na plast, ale odnesieme ich do zálohomatu. PET fľaša alebo plechovka musia mať na obale symbol Z, ktorý ukazuje, že obal je zálohovaný.
 • Krok 2.
  Zálohovaný obal žiadnym spôsobom nestláčame, pretože EAN kód musí ostať čitateľný. PET fľaša sa odovzdáva aj s vrchnákom. Obal nesmie obsahovať zvyšky tekutiny.
 • Krok 3.
  Do otvoru zálohomatu postupne vkladáme všetky zálohované fľaše a plechovky. Za každý vložený kus nám zálohomat pripočítava 15 centov a po odovzdaní posledného kusu si vytlačíme potvrdenie.
 • Krok 4.
  Potvrdenie vydané zálohomatom s vyznačenou sumou a čiarovým kódom predložíme v prevádzke Minipotraviny na železničnej stanici v Košiciach. Zálohu si uplatníme prei nákupe v Minipotravinách alebo ju personál pri pokladni vyplatí v hotovosti.

Potvrdenia zo zálohomatu na Stanici Košice si možeme uplatniť na prevádzke Minipotraviny vo forme:

– zľavy pri nákupe v Minipotravinách
– v hotovosti pri pokladni v Minipotravinách

Ďakujeme, že Slovensku pomáhate budovať nový zálohový systém.