Vlakom k moru

VLAKOM ZA LETNOU DOVOLENKOU

Väčšina ľudí cestuje najradšej v letných mesiacoch. Niektorí si hľadajú ponuky last-minute v rôznych cestovných kanceláriách, iní hľadajú lacné letenky a dovolenky si plánujú práve podľa ponúk leteckých spoločností a leteckých spojení. Ak však chcete zažiť niečo iné, ako cestovanie autobusom, autom či lietadlom, máme tu pre vás tento článok. Pozrieme sa v ňom na to, ako sa dá cestovať vlakom po Európe a do ktorých krajín sa dostaneme priamymi spojmi zo Slovenska, či s minimálnymi prestupmi. Plánovanie netradičnej dovolenky môže začať!

Chorvátsko vlakom

Jednou z naobľúbenejších destinácii Slovákov je jednoznačne Chorvátsko. Veď nie nadarmo sa Jadranskému moru v tejto oblastí hovorí „slovenské more“. Pri ceste vlakom do Chorvátska si môžeme vybrať hneď niekoľko alternatív. Väčšinou ide o spiatočné lístky do Záhrebu, Rijeky či Splitu. Do Záhrebu sa cestuje z Bratislavy cez Maďarsko. Ak plánujete cestovať do chorvátskeho mestečka Rijeka, cesta bude viesť cez Rakúsko.

Ubytovanie a pobyty Chorvátsko | ZľavaDňa

Slovinsko vlakom

Asi pre vás nebude prekvapením, že vlakom sa dá dostať aj do Slovinska. Cesta z Bratislavy vedie cez Rakúsko a konečnou zastávkou je hlavné mesto Ľubľana, kde si môžu turisti dopriať výlet na hrad či malebný výhľad na Alpy.

Slovinsko

Grécko

Grécko je z balkánskych krajín asi najväčším lákadlom. Krajina ponúka obrovský kus histórie no aj nádherných pláži a čistého mora. Vidieť Akropolu a ochutnať grécke národné jedlá je snom mnohých cestovateľov, využite túto možnosť a splňte si svoje sny spolu s nami. Vlakom sa cez leto vďaka viacerým prestupom dostanete hneď do dvoch miest, Solúna a Atén.

Dovolenkové Centrum - Last Minute Centrum - 300 CK na jednom ...

Bulharsko

Poslednou krajinou Balkánu, na ktorú sa pozrieme je Bulharsko, z ktorého sa v poslednej dobe stáva taktiež obľúbená dovolenková destinácia mnohých Slovákov. Nie len kvôli lacným cenám, no aj vďaka pekným dovolenkovým rezortom pri mori. Z Bratislavy sa tak dostanete cez Rumunsko až do prímorského bulharského mesta Varna.

Letná dovolenka v Bulharsku s all inclusive! | Zlavomat.sk

Švajčiarsko

Po Balkáne a východe sa poďme pozrieť na západ. Aj mimo zimných mesiacov máte radi turistiku v horských oblastiach? V ponuke budú aj toto leto až tri švajčiarske mestá Zürich, Bern a Ženeva. Letieť do tejto krajiny je „too mainstream“, vyskúšajte vlak.

Interlaken – švajčiarska príroda v tom najlepšom podaní | Dromedár.sk

Rusko

Aj keď nie priamo, ale predsa. Zo Slovenska sa do ďalekej Moskvy viete dostať vlakom s jedným prestupom vo Varšave. Lístok vás bude stáť približne 100 € no lepšia správa je tá, že v hlavnom meste Ruska sa viete napojiť na najdlhšiu železničnú trať sveta, Transsibírsku magistrálu.

ZÁJAZD SNOV: Transsibírska magistrála na 15 dní s… | Odpadneš.sk

Vlakom sa však viete dostať pohodlne aj do vyhľadávaných krajín ako Rumunsko, Poľsko či na Ukrajinu. Viac informácií spolu s cenami lístkov nájdete na www.slovakrail.sk alebo na www.regiojet.sk.

pata

Stanica Košice

  • +421 901 234 567
  • info@stanicakosice.sk
  • Staničné námestie 11, 040 01 Košice
Stanica Košice je jedinečný projekt malého nákupného centra, ktoré sa nachádza priamo na Železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2020