Search
Generic filters

STOP VRECKOVÝM ZLODEJOM na košickej stanici aj v Európe

V uplynulých týždňoch pribudli na našej stanici informačné plagáty, ktoré upozorňujú občanov na rôzne triky zlodejov. Na košickej stanici sa s týmto problémom stretávame často a tak nás dnešná návšteva policajtov a propagácia informácií ako sa chrániť veľmi potešila.
Cieľom celoeurópskej preventívnej kampane je poukázať na problematiku tzv. vreckových zlodejov a na ich niektoré najčastejšie metódy páchania tejto protispoločenskej činnosti. Do kampane sa v Slovenskej republike zapojil Policajný zbor v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky, manažérom železničnej infraštruktúry.

Ako v tejto súvislosti informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, Policajný zbor SR v spolupráci so Železnicami SR (ŽSR) od piatka organizujú preventívnu kampaň „Stop vreckovým zlodejom!“, pričom ide o slovenskú verziu celoeurópskej kampane „Stop pickpockets!“.

Hlavnou myšlienkou kampane je podľa polície zvýšenie povedomia verejnosti o metódach takzvaných vreckových zlodejov, ktorí využívajú rôzne triky na páchanie trestnej činnosti, a tým prispieť k jej predchádzaniu. „Vreckoví zlodeji sú, bohužiaľ, od nepamäti súčasťou železničnej dopravy. Policajný zbor sa tomuto problému venuje na dennej báze, avšak najúčinnejšou prevenciou je obozretnosť od samotných cestujúcich,“ uviedol v rozhovore pre Nový čas viceprezident PZ Róbert Bozalka.

pata

Stanica Košice

Stanica Košice je jedinečný projekt malého nákupného centra, ktoré sa nachádza priamo na Železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2021