1. STANIČNÝ GULÁŠ NA ČIERNOM PIVE – VIDEO RECEPT

Ingrediencie

– hovadzie mäso predné 600g

– čierne korenie 1g

– soľ 10g

– rasca 3g

– cesnak 15g

– olej 70 ml

– cibuľa žltá 250g

– paradajkový pretlak 12g

– staničné tmavé pivo, alebo aj iné tmavé pivo 1 dl

Príloha:

– kysnutá knedľa

– karlovarská knedľa a surová červená cibuľa na krúžky

Postup

Prípravu gulášu s čiernym pivom začneme tak,že očistenú žltú cibuľu nakrájame kľudne na väčšie kocky. Do hrnca nalejeme olej, rozohrejeme ho na miernom ohni a vložíme nakrájanú cibuľu. Na miernom ohni cibuľku pražíme skoro do čierna (do tmavohneda).

Potom pridáme hovädzie plece nakrájané na kocky, dôkladne premiešame spolu s cibuľovým základom a tak osolíme, okoreníme a pridáme aj drvenú rascu. Koreníme podľa vlastnej chuti. Pokračujeme na miernom plameni. Mäso pustí vlastnú šťavu. Za občasného miešania ju necháme vydusiť až kým sa úplne neodparí. Potom prilejeme vodu.

Hladina by mala byť zarovno z mäsom. Takto pokračujeme v dusení zas pokiaľ sa všetká tekutina neodparí. Následne po odparení tekutiny pridáme paradajkový pretlak, ktory s mäsom spolu popražíme cca 30 sekúnd a zalejeme čiernym pivom.

Premiešame a dolejeme vodu zas zarovno s množstvom mäsa. Takto dolievame vodu až kým sa nám mäsko neudusí do mäkka. Šťava by mala mať hustotu mierne hustej omáčky. Ak máte radšej hustejšiu verziu tak povarte cca 10 minút pred koncom nastrúhaný zemiak alebo zahustíte solamylom. Samozrejme je možnosť aj hladká múka. Tu však odporúčam variť v guláši aspoň 15 až 20 minút aby ju nebolo v jedle cítiť.

Prajem dobrú chuť.

Štatút – Veľká letná súťaž

ŠTATÚT SPOTREBITEĽSKEJ SÚŤAŽE – „VEĽKÁ LETNÁ SÚŤAŽ“   I.            Úvodné ustanovenia 1.      Spoločnosť RAIL Group a.s., Mlynské Nivy 36, 821 09 Bratislava, IČO: 36587826, zapísaná v Obchodnom registri 1. januára 2005, Obchodný

Zobraziť článok »
pata

Stanica Košice

Informácie o vlakoch

Stanica Košice je jedinečný projekt nákupnej pasáže, ktorá sa nachádza priamo na železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2022