Search
Generic filters

Ochutnávka a prezentácia pivných špeciálov

Milovníci piva, pripravte sa na dobrodružný pivný zážitok!

       Staničný Pivovar vás 1. marca pozýva na fantastickú riadenú degustačnú Ochutnávku a prezentáciu pivných špeciálov, ktorou vás prevedie sládok z pivovaru Beer Port. V priestoroch tejto obľúbenej modernej pivárne vás čakajú pivné špeciality, ktoré vám ponúknu pivný zážitok s tropickou príchuťou. Zažijete chuť pivných dobrodružstiev, občerstvíš sa neznámym vetrom čo napĺňa plachty  tak, aby vám priniesli to najlepšie zo sveta. Medzi pivká, ktoré budete môcť ochutnať počas piatkového večera v tejto imidžovej a trendovej prevádzke patrí odvážny ležiak Bradáč OCEAN WARRIOR, ktorý vás príjemne prekvapí svojou karamelovou až orieškovou chuťou ako aj nový vietor v pivnom svete v podobe Bradáča SWALLOW No. 1 s neuveriteľnou tropickou arómou. V ponuke nebude chýbať ani legendárna americká LAGUNITAS IPA s vysokou horkosťou no zároveň ľahkou piteľnosťou. Pre milovníkov výnimočného piva sme si taktiež pripravili ľahko horké osviežujúce pivko MORT SUBITE KRIEK LAMBIC a rovnako svieže LAGUNITAS 12TH OF NEVER  s arómou manga, papáje či citrusov. 
      Okrem týchto špeciálnych kúskov si zákazníci môžu samozrejme objednať aj iné druhy kvalitných pív, ktoré si nechávame variť v slovenských pivovaroch,  rôzne pivné špeciály ako aj sezónne remeselné novinky. Náš Pivovar sa snaží využiť priestor na stanici, ktorý je svojou polohou výnimočný. Cieľom Staničného Pivovaru bolo vybudovať prevádzku s výnimočným priestorom ako aj so širokým zameraním nielen na pivnú kultúru, ale aj na gastronomický zážitok. Naše pivká sú inšpirované dlhoročnými skúsenosťami Ing. Ladislava Kovácsa, ktorý je v súčasnosti projektovým managerom pivovaru IKKONA z Rožňavy. Ing. Ladislav Kovács sa venuje výskumu a výrobe pivných špeciálov už vyše 20 rokov a patrí medzi osobnosti, ktoré stáli pri zrode ´´pivnej revolúcie´´ v strednej Európe a zároveň je jedným z najskúsenejších tvorcov receptov pre zaujímavé a remeselné pivá na Slovensku. Pre náš Staničný Pivovar p. Kovács pripravil receptúry na ležiaky Staničnú 10°, Prednostu 12°, ale aj na tmavé pivo DEPO 12°. 

Tešíme sa na vás a na zdravie …

  Bradáč OCEAN WARRIOR

India pale lager ťa už po prvom dúšku presvedčí, že bojovať za to, v čo veríš, sa oplatí. Novodobý bojovník stavaný na to, aby s dostatočnou odvahou ukázal svetu, že aj ležiaky sa dajú posunúť do vôd neprebádaných. Kľudne si zmeria sily aj so zdanlivo silnejším partnerom. India pale lager v sebe spája horkosť a arómu vrchne kvasených pív a kvasníc určených na spodnú fermentáciu. Polotmavú farbu získal z viedenského sladu, ktorý svojou karamelovou až orieškovou chuťou vyvažuje výraznú horkosť chmeľov Sládek, Kazbek a Citra. Studené chmelenie odrodami Citra a Kazbek vnieslo do piva svieže citrusové až borovicové tóny. Netradičný nefiltrovaný Ocean warrior je správna voľba pre všetkých objaviteľov.

 Štýl – IPL , Plato – 14 , Alk. – 6,0% , IBU – 55


 Bradáč SWALLOW No. 1
Lastovička, ktorá ukazuje nový smer. V chuti viac odmeraná ako výstredná IPA ti ponúka vyváženú horkosť zjemnenú tónmi tropického ovocia vrchne kvasených pív. Už po prvom dúšku zistíš, či nový vietor, ktorý prináša, napne plachty tvojej lode, aby si sa s nami vydal na novú cestu. Nefiltrované a nepasterizované vrchne kvasené pivo typu India Pale Ale sme navarili s použitím 4 typov sladu, ktoré vytvárajú vyváženú chuť. Tú dopĺňajú tri americké odrody chmeľu a jedna slovinská. Tropickú arómu sme docieli studeným chmelením, ktoré je pre tento štýl piva príznačný. Úplnou novinkou je pridanie odrody chmelu Simcoe typu Cryo Hops, ktorý arómu ešte zintenzívňuje.
Štýl – IPA , Plato – 15 , Alk. – 6,0% , IBU – 57 
                                                         

                                               LAGUNITAS IPA                                                                 

Toto je naša jedinečná verzia starého štýlu. Legendárna americká IPA, ktorá vznikla zo štýlu starého ako oceánske obchodné cesty veľkých lodí posledných storočí. Nemilosrdne chutný a voňavý ALE. Po jeho ochutnaní sa pravdepodobne budeš vznášať a keď sa vrátiš späť na loď, ďalšiu plavbu si vychutnáš uvoľnene a bez obmedzení. Klasická nefiltrovaná a nepasterizovaná americká IPA sa stala v krajine svojho pôvodu legendou. Vďačí tomu za svoju špecifickú chuť, vôňu a farbu. Jedinečný výrobný proces jej dáva plné telo, vysokú horkosť a pritom ľahkú pitelnosť. Tropické tóny sa odhalia hneď po načapovaní a pokračujú až po posledný dúšok v pohári.

Štýl – American IPA , Plato – 14 , Alk. – 6,2% , IBU – 52


MORT SUBITE KRIEK LAMBIC

Život je krásne farebný, no musíš byť spontánny, aby si si to uvedomil a užil naplno. Je čas na ovocné pivo s charakterom a s množstvom čerstvých belgických višní a dôveryhodnou osviežujúcou chuťou Lambiku. Štýl Lambic je jedinečný belgický druh piva, ktorý je vyrábaný spontánnym kvasením v špecializovaných pivovaroch s unikátnou mikroflórou a teda sa úzko viaže k miestu svojho vzniku. Náš fruit lambic vzniká spojením zmesi troch rôzne starých lambic-ov s čerstvými belgickými višňami. Má tmavú bordovú farbu a ružovkastú penu. Sladkosť sa dokonale mieša s jemnou kyslosťou typickou pre lambic, čo z neho robí ľahko piteľné a osviežujúce pivo.

Štýl – Fruit Lambic , Plato –10 , Alk. – 4,0%

 

LAGUNITAS 12TH OF NEVER

Klasický americký Pale Ale, ktorý v sebe spája tropické arómy manga, papáje či citrusov. Základ tela mu dodáva veľká dávka pšenice, ktorú dopĺňajú rôzne odrody chmeľov. Je skvelo vybalansované so stredne plným telom. Pivo je nefiltrované a nepasterizované.

Štýl – American Pale Ale , Plato – 12° , Alk. – 5,5% , IBU – 45

ČO DOBRÉ SI OBJEDNAŤ K TÝMTO PIVKÁM?
Ak vás popri ochutnávaní pivných špeciálov chytí hlad, náš šéfkuchár Peter Melkus vám k citrusovým pivkám odporúča ľahké nakladané syry, hermelíny alebo kurací steak s grilovanou zeleninkou, naopak k Bradáču a jeho výraznejšej horkejšej chuti odporúča skôr pečené koleno či rebrá. K višňovej chuti Mort Subite sa podľa neho najviac hodia palacinky a bravčová panenka, ale dobrou voľbou by bola aj lahodná kačka. 
pata

Stanica Košice

Stanica Košice je jedinečný projekt malého nákupného centra, ktoré sa nachádza priamo na Železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2021