Search
Generic filters

Manager nákupu Pavel Krumphanzl vytvoril z Minipotravín raj pre labužníkov

PAVEL KRUMPHANZL

Manager nákupu

 

V roku 2015 sa stal vedúcim predajne Minipotraviny na železničnej stanici v Košiciach. Aj vďaka nemu sa z malých potravín stal raj pre labužníkov, pre ktorých vytvoril sortiment zaujímavých potravín, ktoré sa inde v Košiciach nedali zohnať. Pracoval pre veľké firmy, ale vyskúšal aj podnikanie, vďaka čomu získal väčší prehľad vo svete nákupu, ktorý denne využíva pri práci s dodávateľmi.


Pavel si vo firme 3 roky. Spomínaš si ešte na svoje začiatky vo firme?
Vo firme som od roku 2015, riadnym konkurzom som sa dostal na miesto vedúceho predajne Minipotravín. Za dva roky som z tých potravín za pomoci kolegu Juraja Feketeho spravil malý raj pre labužníkov. Boli to potraviny, ktoré sa od iných odlišovali práve tým, že v nich bola ponuka vždy zaujímavejších potravín než v iných potravinách, ktoré sa v Košiciach nedali kúpiť. Oslovoval som podnikateľov a dodávateľov, ktorí do Košíc tovar nedodávali. Mali sme v predajni tovar aj od lokálnych dodávateľov, ale aj zo zahraničia. Toto robilo z našich potravín predajňu, ktorú radi navštevovali zákazníci, lebo v nich vždy našli niečo nové a zaujímavé. U nás zákazníci nekupovali múku alebo olej, kupovali kvalitné remeselné limonády, domáce perníky či domáce zaváraniny, bio výrobky a kvalitné čokolády.
Podľa mňa, nie je príliš šťastné riešenie pre Košice, že sa tu uchytil nemenovaný  silný reťazec, ktorý má svoje predajne na každom kroku a ich ponuka tovaru je v každej predajni rovnaká. Síce  majú  široký výber tovaru v predajniach,  ale neprinášajú na trh nič nové, sú stále krok pozadu za konkurenciou a tým čo je práve trendy. Za lastovičku v Košiciach považujem predajňu Fajne potraviny v OD Dargov, ktoré sa uberajú smerom, ktorý sme my v roku 2015 na železničnej stanici v Košiciach začali.


… nevidím koniec, vidím len ďalšie otvorené možnosti.“

Teraz na novej pozícii nákupného managera  využívam skúsenosti z predajne potravín a predchádzajúcich zamestnaní. Pracujem od svojich 18 rokov. Vždy to bola práca s ľuďmi, predaj tovaru či služieb. Vyskúšal som si prácu vo veľkých firmách, ale aj vo svojej vlastnej firme. Moja práca teraz odo mňa vyžaduje, aby som mal dokonalý prehľad o cenách a komunikácii s dodávateľmi. A za môj profesný život som sa naučil jednu podstatnú vec, že práca ťa musí baviť, inak to nemá zmysel robiť.

S kým komunikuješ na pracovných stretnutiach ?
Moja práca je o stretnutiach s dodávateľmi a rokovaniach o možnej spolupráci a dodávkach tovaru do našich prevádzok na železničnej stanici. Stretávam sa denne s obchodnými zástupcami firiem. Máme s nimi nastavené korektné podmienky. Dodávatelia, ktorí sú spoľahliví a zaručia pravidelné a kvalitné dodávky tovaru máju v našich prevádzkach zelenú.
Ako ti nová pozícia zmenila život?
Vedúci predajne je zodpovedná úloha. Riadiť chod celej predajne je namáhavá práca. Keď som nastúpil v roku 2015 do Minipotravín, tak som v tom období musel sám nakupovať tovar, zháňať nových dodávateľov a sledovať obrátku tovaru. Teraz túto úlohu za vedúcich predajní na železničnej stanici robím ja. Odbremenil  som ich o časť ich namáhavej práce. Teraz sa venujem  prioritne objednávaniu tovaru, čo si vyžaduje dokonalý prehľad o ponuke, novinkách a cenách na trhu. A  ako sa mi zmenil život? Mám viac voľna, mám čas na turistiku a svoje záľuby. Táto práca  ma napĺňa a som s ňou spokojný.

„ … práca ťa musí baviť, inak to nemá zmysel robiť.“


Čo by si odkázal  kolegom pripadne novým uchádzačom o zamestnanie v oblasti nákupu ?
Ako vidíte, práca v obchode nemusí byť stereotypná  a nudná. Aj tá menej náročná pozícia v našej firme v sebe ukrýva rôzne možnosti sebarealizácie či možnosti ďalšieho rastu a postupu vo firme. Nastúpil som do firmy ako vedúci maloobchodnej predajne a za tri roky som postúpil na manažérsku funkciu. Firma sa stále rozširuje a vznikajú nové prevádzky, ale o nich Vám určite rád niekedy niečo prezradí náš obchodný riaditeľ. Sme firma, ktorá sa stále rozrastá, a ja stále nevidím koniec, vidím len ďalšie otvorené možnosti a výzvy v našej firme.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme mnoho úspechov v tejto zaujímavej no určite náročnej a zodpovednej práci.

pata

Stanica Košice

Stanica Košice je jedinečný projekt malého nákupného centra, ktoré sa nachádza priamo na Železničnej stanici v Košiciach.

Stanica Košice © / Všetky práva vyhradené

2021